Obchody Święta Policji w Lęborku - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lęborku

Wiadomości

Obchody Święta Policji w Lęborku

Data publikacji 25.07.2019

Dziś o godzinie 13.00 lęborscy policjanci wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Policji. Kilkunastu policjantów odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe. Wyróżnieni zostali również pracownicy Policji. W uroczystości uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan oraz zaproszeni goście reprezentujący władze samorządowe, oraz instytucje współpracujące z lęborską Policją. W tym roku przypada 100 rocznica powstania Policji Państwowej.

Lęborskie obchody Święta Policji rozpoczęły się dziś o godzinie 13. 00 w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku przy ul. Toruńskiej. Uroczystemu apelowi przewodniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan. Funkcję gospodarza ceremonii pełnił Komendant Powiatowy Policji w Lęborku kom. Mariusz Mejer.
Gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Lęborku kom. Mariusz Mejer podziękował wszystkim lęborskim policjantom i pracownikom komendy w Lęborku oraz jednostek podległych za codzienną rzetelną i oddaną służbę, współpracę i zaangażowanie we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lęborskiego. Komendant podziękował również pracownikom jednostki za zaangażowanie i odpowiedzialne wypełnianie swoich obowiązków.

W policyjnych uroczystościach uczestniczyli między innymi Starosta Lęborski Alicja Zajączkowska, Senator RP Kazimierz Kleina, Burmistrz Lęborka Witold Namyślak, Burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński oraz Wójtowie Gmin. Swoją obecnością policjantów zaszczycili również emerytowani funkcjonariusze komendy w Lęborku jak też komendanci w stanie spoczynku oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych i współpracujących na co dzień ze stróżami prawa służb i instytucji.

Podczas uroczystości wyznaczeni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lęborku otrzymali awanse na kolejne wyższe stopnie policyjne. Akty nominacyjne wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Krzysztof Kozelan oraz Komendant Powiatowy Policji w Lęborku kom. Mariusz Mejer. W uznaniu za wzorowo wykonywaną pracę oraz za zaangażowanie społeczne wyróżnieni zostali także pracownicy Policji.
Kapituła 12 edycji Konkursu „Policjant, który mi pomógł” w czerwcu tego roku wybrała pięciu laureatów, wśród których wybrana została funkcjonariuszka tutejszej komendy mł. asp. Justynę Naronowicz. Komendant Główny Policji, za szczególne osiągnięcia w służbie nagrodził również 8 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lęborku oraz pracownika cywilnego.

Na zakończenie kom. Mariusz Mejer podsumował pracę policjantów lęborskiego garnizonu i podziękował im za wkład w działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w powiecie lęborskim. Przybyłym gościom komendant podziękował za współpracę, zaangażowanie we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lęborskiego.